tarihinde yayınlandı

Yüz Yogası Nedir? Nasıl Yapılır?

yüz güzellik yogası

Yüz yogası ile ilgili en çok merak edilen konulara kısaca değindikten sonra yüz yogası egzersizlerini resimli anlatan bir uzmanla sizi tanıştıralım. Yüz yogasını uzmanından öğrenmenin önemi çok büyük çünkü kaş yapayım derken göz çıkarabilir, yüzünüzde simetri bozukluğuna sebep olabilirsiniz. Aman dikkat!

Bu yazı sonrasında yüz yogası ile ilgili aklınızdaki pek çok soru işaretine cevap bulmuş ve siz de kendi güzelliğiniz için yeni bir trende hayatınızda yer açmış olacaksınız.

Yüz Yogası Nedir?

Yüz yogası, yüz kaslarını çalıştırma temeline dayanan ve özel hareketlerle çalıştırılan yüz kaslarının ihtiyacınıza göre şekillendirilmesini sağlayan bir yoga türü. Uzak doğu kadınlarının eski çağlardan beri süregelen bir güzellik sırrıdır bu yöntem. Günümüzde ise kadın erkek demeden birçok Hollywood yıldızı tarafından uygulanan bir yüz bakım metodu olmuştur.

Doğru Yüz Egzersizleri Hangileridir?

Yüz egzersizleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Güzellik ve antiaging amaçlı olmayan yüz egzersizleri de vardır. Örneğin; yüz felci geçirmiş ya da yüzünde benzer problemler yaşamış kişiler de yüz egzersizleri uygularlar. Bu egzersizler daha çok fizik tedavi alanına girer. Yüz yogasında ise belli başlı egzersizler takip edilir. Bunlar daha çok yüz yogası hareketleri olarak adlandırılırlar. Elbette bu hareketlerin de az önce bahsettiğimiz fizik tedavi alanına giren rahatsızlıklara da faydası bulunmaktadır.

Yüz Yogası Hareketleri

Yüz yogası hareketleri genellikle estetik kaygılar sebebiyle yapılır. Örneğin; dolgun elmacık kemiklerine sahip olmak isteyen ama botoks gibi zararlı operasyonlara başvurmak istemeyen akıllı kadınlar yüz yogası hareketlerinden faydalanırlar. Bu hareketlerin belli başlı özellikleri ve izlenmesi gereken belli periyotları bulunur.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunun altını çizmek gerekir; yüz yogası oldukça kolay yapılır. Hareketleri öğrendikten sonra evinizde, arabanızda yani sizin kendinizi rahat hissedebileceğiniz, uygun gördüğünüz her yerde bu hareketleri yapabilirsiniz. Günde sadece 20 dakika ayırarak yüz yogası yapabilirsiniz. Bu biraz sizin kas yapınızla ve azminizle alakalıdır. Yüz yogası yapmaya başlarken en önemli şey; bu işi size doğru öğretecek sağlam bir kaynakla çalışmaya başlamanızdır.

yüz yogası eğitim

Yüz Yogası Yapanlar Ne Diyor?

Yüz yogası yapanlar git gide artıyor. Botoks ya da estetik operasyonlar gibi doğal olmayan güzellik yöntemlerinin papucunu dama atan bu uygulama bir çok kadının güzellik trendi haline geldi. Yüz yogası yapanların yorumları son derece olumlu. Yüz şekillendirmede istedikleri sonuçlara varabilmenin yanı sıra; yüz cildinde canlılığın ve doğal nemin artış kazandığı özellikle vurgulanan noktalardan.

Yüz yogası yapanlar tarafından önem verilen bir diğer konu ise; uygulanacak hareketleri uzmanından yani sağlam bir kaynaktan öğrenmek. Çünkü yüz yogası yapanların birçoğu internette bazı makalelerde gördükleri resimli anlatımlarla bu egzersizleri yapmaya başlamışlar ve zamanla yüzlerinde simetri bozukluğu olmaya başlamış. Sonrasında, web sayfalarında okudukları basmakalıp anlatımlarla yüz yogasının sağlıklı bir şekilde yapılamayacağını anlayıp, yüz yogası kitabına yönelmeye karar vermişler. Bu kitap sayesinde kısa sürede simetri bozukluğunu ortadan kaldırıp, yüzünü istediği gibi şekillendirme aşamasına geçmiş pek çok kadın var.

Bu konuda lütfen siz de dikkatli davranın, herhangi bir web sayfasında anlatılan yüz yogası hareketlerine itibar etmeyin. Yüz yogasını uzman kaynağından öğrenin.

Yüz Yogası Kitabı

Yüz yogası ile ilgili yazılı kaynak sayısı yok denecek kadar az. Tabi bu sadece ülkemizde böyle. Yurtdışında özellikle Amerika’da daha çok yayın bulunuyor. Türkçe yazılmış kaynak olarak iseYüz Yogası Teknikleri isimli e-kitap, dijital yayın dünyasında bir best seller olmuş durumda. Az önce bahsettiğimiz yüz yogası yapanlar, bu kitap sayesinde önce düzelme ardından da  güzelleşme yaşıyorlar.

Yüz Yogası Teknikleri Yüz Yogası Kitabı İndir

Yüz yogasını tüm detaylarıyla ve resimli olarak anlatanYüz Yogası Teknikleri kitabı basılı bir yayın değil, pdf formatında bir e-kitap. Tek bir tıkla kitabı alabilir ve bilgisayarınıza, telefonunuza indirebilirsiniz. E-kitap olmasının en güzel yanları;

  • kargo bekleme derdi olmuyor
  • kitabınız her an elinizin altında oluyor
  • yıpranma ve solma derdi olmuyor

Yüz Yogası Teknikleri isimli yüz yogası kitabında, yüz yogasının tüm hareketlerini resimleriyle bulabilirsiniz. Hangi egzersizi, hangi bölge için, günde kaç sefer ve ne süreyle yapmanız gerektiği bir bir anlatılıyor. Sadece bunla da kalmıyor, bu e-kitap yanında başka e-kitaplar da veriyor.

Kitap setinde sahip olacağınız dört ürün var.Yüz Yogası Teknikleri isimli yüz yogası ana kitabı ve yanında üç bonus kitap veriliyor. Bonuslar;

  • Bonus 1: Akupunktur Yöntemleri (Prof. Dr. Kalita Chakrabarti tarafından geliştirilmiş akupunktur yöntemleri)
  • Bonus 2: Hızlı Güzellik Programı (Hızlandırılmış yüz yogası teknikleri)
  • Bonus 3: Cilt Güzelliği & Diyet (Cilt güzelliğinizi arttıracak beslenme metotları ve diğer metotlar)

Yüz yogası hakkında siz de Yüz Yogası Teknikleri kitabından birşeyler öğrenmek ve güzelliğinize güzellik katmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Yüz Yogası Teknikleri Kitabı ücretsiz indir