Hakkımızda

ekitap ekibi

E-Kitap Dünyası Kimdir?

E-Kitap Dünyası, neredeyse her şeyin elektronikleştiği bir dünyada kitapları yabana atmayan ve e-kitap üretimine katkı sağlayan, mutlu bir ekip. Özetimiz buydu ama gelin olayı biraz daha başa alalım. İnternetin dünyamızı hızla sarmasıyla birlikte sosyal ilişkilerimizden alışveriş alışkanlıklarımıza kadar her şeyin değiştiğini siz de biliyorsunuz. Okuma alışkanlıklarımız da buna dahil. Peki, okuma anlayışımız bu hızla değişirken, ülkemizdeki dijital yayıncılığın da bu hızla değiştiğini söyleyebilir misiniz? Tabi ki, Hayır..!

ekitap ekibi

E-kitaplar okuyucuları tarafından, İnternet dünyasında en çok aranan ürünler arasındayken ülkemiz dijital yayın dünyasının bu hıza yetişememesi acı bir gerçek. İşte biz, bu açığı doldurmaya çalışan Türkiye’de ki sayılı markalardan biriyiz. Bu yüzden kendimizi, koca bir çölde nefes alınır bir vahaya benzetmek yanlış olmaz. E-kitap tutkunlarını mutlu ediyor olmanın yanı sıra dijital yayıncılığa ve e-kitap üretimine katkı sağlamanın sonsuz mutluluğunu yaşıyoruz.

E-Kitaplar Neden Daha Çok Tercih Ediliyor?

E-kitaplar; kirlenmez, yırtılmaz, eskimez ve bir yerlerde unutulmazlar

 • Kolay Erişim
 • E-kitaplar; akıllı telefon, tablet ya da bilgisayardan bir tıkla ulaşılabilir ürünlerdir. Tatilde, metroda, ofiste, evde… istediğiniz her an elinizin altında olurlar.
 • Zamandan Tasarruf
 • E-kitaplar; dijital ürünler olmaları sebebiyle size kargo bekleme derdi yaşatmazlar. Ödemenizi yapmanızın ardından maksimum 5 dakika gibi kısa bir sürede e-kitabınızı indirip, okumaya başlayabilirsiniz.
 • Gizlilik
 • E-kitaplar; şahıslara özeldir. Dijital ürün olmaları sebebiyle siz istemediğiniz sürece kimse ne okuduğunuzu bilmeyecektir.

 

beyin

Farkımız Nedir?

Dijital yayıncılıkta ve e-kitap üretiminde var olan açığı doldurmaya çalışan, Türkiye’de ki sayılı markalardan biriyiz demiştik. Bu da bizi belli bir azınlığın içine zaten alıyor fakat bu azınlığın içindeyken bile bizi daha da nadide yapan başka özelliklerimiz de var. Bu özelliklerimizden bazılarını aşağıda göreceksiniz…

 1. Okuyucunun  yaşam kalitesini/kişisel gelişimini arttırabileceği ve onlar için neredeyse hayati önem taşıyan e-kitap konuları seçiyoruz.
 2. Konusu bu mantıkla belirlenen e-kitapların içeriğinin A’dan Z’ye tam bir kılavuz olabilecek türde oluşturulmasına özen gösteriyoruz.
 3. Baştan sona rehber olan bu e-kitap içeriklerinin konu başlıklarını ve konuların gidişatını okuyucunun sırasıyla uygulayabileceği forma getiriyoruz.
 4. E-kitap içerisindeki bilgi, metot ve tüyoları aklı başında bir ekiple hazırlıyoruz. Gerçekçi, uygulanabilir, faydalı bilgilere yer veriyoruz.
 5. Bu bilgi, metot ve tüyoların doğrulamasını, uzman/yarı uzman ve ‘İsimsiz Kahramanlar’ olarak adlandırdığımız bağımsız/gönüllü bir ekibe danışarak yapıyoruz.
 6. Proje konusuna göre sayısı değişkenlik gösteren yazar ekibiyle içeriklerin %100 özgün ve ülkemiz geleneklerine uygun olarak hazırlanmasını sağlıyoruz.
 7. E-kitaplarımızın okuyucusuna keyif verecek bir tasarımda olmasına özen gösteriyoruz.
 8. Sayfalar baştan aşağı bilgiyle doldurulurken bir yandan laf kalabalığı yapmamaya çok ama çok dikkat ediyoruz.
 9. Ürettiğimiz e-kitapları yayına sokmadan önce okuyucu yorumlarına başvuruyor ve onlardan alınan olumlu yorumlar sonrasında yayın aşamasına geçiyoruz.

 

isimsiz kahramanlarİsimsiz Kahramanlar Kimdir?

E-Kitap Dünyası Ar-Ge (Araştırma & Geliştirme) ve yazarlarımız tarafından kılavuz niteliği taşır hale getirilen bilgi, metot ve tüyoların doğrulanması yolunda ‘İsimsiz Kahramanlar’ olarak adlandırdığımız gönüllü bir ekiple çalıştığımızdan bahsetmiştik.

 • Bu kahramanlar, her bir e-kitap konusuna göre sayıca ve profil özellikleriyle değişkenlik gösterecek kahramanlardır.
 • Örneğin; kadın erkek ilişkilerine dair O’nu Elde Et ve O’nu Elde Tut isimli e-kitaplarda 25-40 yaş aralığında, T.C. Vatandaşı, farklı meslek guruplarında kariyer sahibi, 30 erkekten oluşan kahramanlarla çalıştık.
 • Kadınlar ve kadınlarla ilişkileri üzerine samimi açıklamaları sayesinde, bu e-kitaplarda sunulan metotların şekillendirilmesine ve verilen diğer tüm bilgilerin doğrulanmasına sağladıkları katkı çok kıymetlidir.
 • En faydalı ve kaliteli içeriği oluşturma yolunda böylesi bir yöntemin olmaması bizce düşünülemezdi. Dijital yayıncılıkta sadece bizde rastlayabileceğiniz bir yöntemdir bu.
 • Sunduğumuz bilgilerin her birinin son derece organik, gerçek ve sonuca ulaştıran nitelik taşımalarını en çok bu yönteme borçluyuz.

 

e kitap

Tamamen Özgün

Ülkemizde ki e-kitapların neredeyse tamamı yurt dışından alınmış, tercüme edilmiş ve Türkiye pazarına sunulmuş kitaplardır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin yaşam şartlarına ve geleneklerine uygun, baştan sona özgün içerikli bir e-kitap nadiren üretilmekte.

E-Kitap Dünyası Ekibi olarak yayınladığımız ve yayınlayacağımız tüm kitaplarda tamamen özgün olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Sorununa çözüm arayan okuyucularımız, kitap konumuz ne olursa olsun ülkemiz şartlarına, geleneklerine ve imkanlarına uygun çözümler satın almış oldukları gibi, içeriğin onlar için tamamen sıfırdan oluşturulmuş olduğunu da bilmekteler.